Meniu
Meniu
Prekių krepšelis

Geriamo vandens filtrai

Pasirinkite filtro tipą:

Specialistas pataria

Geriamojo vandens filtrų sistemos

pašalina nepageidaujamus skonius ir kvapus iš centralizuotai tiekiamo arba privataus šaltinio vandens. Tiesiai iš čiaupo gaunate švarų ir gaivų vandenį. Kompaktiškos, lengvai po kriaukle ar virš jos montuojamos sistemos nesunkiai tilps ir mažoje erdvėje. Aquaphor geriamojo vandens filtrų sistemos yra aprūpintos pilnu komplektu, belieka tik tinkamai jas prijungti.

Po kriaukle montuojamos atvirkštinio osmoso arba aktyvuotos anglies sistemos. Jos pasižymi puikiu našumu, estetiška išvaizda virš darbastalio, ir paprastu eksploatavimu. Galima rinktis klasikinį variantą su sistemos komplekte esančiu papildomu maišytuvu, tokiu atveju švarus išfiltruotas vanduo tekės atskiru čiaupu, jam reikės papildomos skylės stalviršyje. Kitas variantas – Jūsų namuose esantį įprastą maišytuvą pakeisti į trijų padėčių. Jis turi dvi svirteles, kuriomis reguliuojamas bendras atitekantis vanduo ir iš to paties čiaupo tekantis filtruotas vanduo, nereikalingos papildomos skylės stalviršyje. Šios sistemos turi būti montuojamos patyrusio santechniko.

Atvirkštinio osmoso RO) filtravimo procese vandens slėgio pagalba vanduo praleidžiamas per pusiau pralaidžią membraną. Mažos membranos skylutės sugauna visas už vandenį didesnes molekules ir geba atskirti skirtingus jonų krūvius, taigi reikalingus jonus pašalina, kitus praleidžia. RO sistemos tinka tiek miesto, tiek šulinio vandens valymui. Šios sistemos atveju atsiranda nuotekos, kurios išleidžiamos į kanalizaciją. Dėl pakankamai ilgo filtravimo laiko,atvirkštinio osmoso sistemos turi rezervuarus, kurie surenka išvalytą vandenį, kad visada būtų pasiekiamas švarus vanduo.

Aquaphor aktyvuotos anglies sistemos veikia absorbcijos principu, kai filtro kasetės viduje esantis anglies pluošto blokas (CFB) derinamas su Aqualen pluoštu. Toks derinys efektyviai mažina sunkiųjų metalų kiekį, tokių kaip švinas, varis, geležis. Aqualen pluoštas palengvina vandens tekėjimą per kasetę, todėl aktyvuotos anglies sistemos gali pasigirti greitu ir kokybišku filtravimu.

Kiekvienas filtravimo metodas turi savų pliusų ir minusų, todėl dažnai sistemos yra derinamos kartu sujungiant jas į pakopinį vandens filtravimą. Prie RO ir anglies filtrų jungiami mechaniniai, jonų mainų filtrai, papildomi sidabro jonais, kurie saugo nuo mikroorganizmų. Giliai išvalytas vanduo gali būti mineralizuojamas pakaitinių filtro kasečių pagalba.

Čiaupų sistemos jungiamos prie jau esančio standartinio maišytuvo. Tai palyginti nebrangus būdas gerti filtruotą vandenį, tačiau gana lėtas. Priklausomai nuo modelio, išvalytas vanduo gali tekėti per bendrą čiaupą, arba turėti savo atskirą nukreiptuvą. Tai puikus pasirinkimas bet kur turėti filtruotą vandenį, jos yra ypač lengvai montuojamos, galima tai atlikti patiems. Važiuojant atostogauti į sodybą, keliaujant ar tiesiog gyvenant nuomojamame bute, nes sistemą lengvai galėsite išsivežti kartu išsikraustant.

Vandens filtravimo ąsočiai yra iš viršaus užpildomi vandeniu. Jie tinkami naudoti virtuvėje, galima gerti šaldytuve atšaldytą filtruotą vandenį. Patogiai galima išsinešti pietaujant gamtoje, pasiimti į keliones. Jokio montavimo, paprasta naudoti. Gravitaciniu būdu vanduo lėtai prateka žemyn filtru. Galima rinktis ir akumuliatorinį variantą. Jis ne tik greičiau išfiltruoja, bet ir turi padidintą filtrų mišinio kiekį, taigi vanduo bus išvalytas dar atidžiau.

Vandens filtro veikimas priklauso nuo vandens šaltinio kokybės ir ar reguliariai keičiamos filtro kasetės. Kai kurie modeliai turi indikatorius, kurie primena, kad jau laikas keisti. Jeigu indikatoriaus nėra – apie filtro kasetės keitimą primins sulėtėjęs išvalyto vandens srautas, arba pasikeitusi vandens spalva ar kvapas. Paprastai filtro kasetės keičiamos kas 6 – 12 mėnesių (kiekviena turi savo maksimalų galiojimo laiką). Tačiau tuo pačiu jie turi nurodytą ir kiekį vandens, kiek kasetės filtras yra pajėgus išvalyti, taigi suvartojant daug vandens, kasetė bus išeikvota greičiau nei nurodytas maksimalus tarnavimo laikas. Esant ypač nešvariam pradiniam vandeniui, tarnavimo laikas gali dar labiau sutrumpėti.