Meniu
Meniu
Prekių krepšelis

Bituminės čerpelės

Pasirinkite bituminių čerpelių gamintoją:

Specialistas pataria

Bituminės čerpelės– tai daugiasluoksnė stogo dangos medžiaga, kurią sudaro SBS modifikuotas bitumas, spalvotos mineralinės granulės ir stiklo arba poliesterio pluoštas. Šiandien lanksčios čerpės yra viena populiariausių ir labiausiai paplitusių stogo dangų medžiagų, dėl savo praktiškumo, efektyvumo, atsparumo dilimui ir lengvumo. Jis gali būti puiki danga bet kokio tipo stogams, įskaitant šlaitinius stogus, su sudėtingais paviršiais, keteromis, stogo langais ir kt. Dėl savo elastingumo bituminės čerpės gali padengti stogo konstrukciją tankiu, nepralaidžiu sluoksniu.

Ši danga atlaiko ir šaltį, ir šilumą bei yra atspari korozijai, susitraukimui ir stogo konstrukcijos judėjimui. Uždengus stogą minkštomis bituminėmis čerpelėmis, nereikia jaudintis dėl erzinančio lietaus triukšmo, krušos ir stiprių vėjo gūsių – dėl savo minkštumo danga sugeba sugerti išorinį triukšmą. Kitas lanksčių čerpelių privalumas yra jų ekonomiškumas. Net ir ant sudėtingiausių stogo dangų jos atliekos sudaro tik apie 5%.

Bituminės čerpelės įdomios ir architektūriniu požiūriu – jos gali suteikti namams gražų, sodrų ir stilingą vaizdą. Šiandien minkštos bituminės stogo dangos pristatomos plačiu asortimentu, kuris gali patenkinti net reikliausio dizainerio poreikius. Šiuolaikinės bituminės čerpės turi daug spalvų ir formų (šešiakampis koriukas, stačiakampis, karpytas). Išskirtinis daugelio čerpelių bruožas yra margas šešėlio efektas, leidžiantis ant stogo sukurti labai įmantrius ir gražius dizainus.

Net ir po daugelio metų bituminės čerpės išsaugos reprezentatyvią išvaizdą, nes bituminių čerpių granulės yra kruopščiai nudažytos. Bituminio stogo tarnavimo laikas yra 25 - 30 metų, tačiau reguliariai ir paprastai prižiūrint jis gali tarnauti daug ilgiau. Būtina kelis kartus per metus apžiūrėti stogą ir, esant reikalui, pašalinti nuo jo šiukšles bei nukritusius lapus.

Bituminių čerpelių privalumai:
• Lengva montuoti, svarbu tinkamai pasiruošti stogo konstrukciją;
• Gali būti naudojama ant daugelio tipų šlaitinių ir sudėtingos konfigūracijos stogų;
• Plati formų ir spalvų gama;
• Gera garso ir šilumos izoliacija;
• Lengvas svoris;
• Mažas atliekų procentas;
• Lengvas stogo remontas;
• Elastingos net esant žemai temperatūrai;
• Didelė tolerancija lenkimui ir didesnis atsparumas plyšimui;
• Skirtos stogo nuolydžiui nuo 12° iki 90° (žiūrėti gamintojo rekomendacijas);
• Ilgas garantijos laikas (priklauso nuo naudoto hidroizoliacinio pakloto);
• Lėtas, laipsniškas sniego tirpimas ant stogo, dėl šios priežasties jis greitai neslysta ant žemės.

Bituminių čerpelių trūkumai:
• Jautrumas pelėsiui, mažas atsparumas samanoms.
• Būtinybė naudoti drėgmei atsparią plokštę, todėl gali padidėti dangos kaina.

Pilnas komplektas bituminėms čerpėms

Norint tinkamai sumontuoti bitumines čerpeles, be pačių čerpių, reikia daug įvairių medžiagų, be kurių Jūsų stogas netaps patikimu ir neturės išbaigtos išvaizdos. Todėl renkantis šią stogo dangą reikėtų suprasti, kad stogo kaina neapsiribos vien tik čerpėms skirta suma.

Papildomos medžiagos negali būti įtrauktos į čerpių kvadratinio metro kainą, nes jų kiekis priklauso tik nuo Jūsų stogo parametrų ir skaičiuojamas individualiai kiekvienam užsakymui.

Tam tikrų medžiagų poreikį lemia jūsų stogo konstrukcija. Pažvelkime į papildomus stogo dangos komponentus, kurių Jums gali prireikti.

Kietas ištisinis paklotas. Jis turi būti pakankamai patvarus, atsparus drėgmei ir atlaikyti didelius temperatūros pokyčius. Šiems tikslams puikiai tinka drėgmei atspari OSB plokštė, drėgmei atspari fanera ir obliuotos lentos. Rekomenduojamas OSB plokštės storis – ne mažiau 15 mm. Medinės lentos turi būti vienodo pločio, ne daugiau kaip 15 cm. Įrengdami paklotą, turėtumėte atsiminti, kad bituminės čerpės atkartos pagrindo nelygumus ir tokie defektai bus labai aiškiai matomi ant stogo. Todėl paviršius turi būti idealiai lygus, be duobių ar iškilimų. Klojant OSB lakštus, fanerą ar lentas, tarp jų būtina palikti tarpą (2 - 4 mm), kad galėtų laisvai išilgai plėstis keičiantis temperatūrai ir drėgmei. Priešingu atveju yra didelė pagrindo deformacijos ir stogo paviršiaus nelygumų atsiradimo tikimybė.
Hidroizoliacinis paklotas yra pagrindinis bituminės stogo dangos sistemos elementas ir klojamas ant ištisinės kietos dangos. Tai apsauginis hidroizoliacijos sluoksnis, kadangi bituminės čerpės yra nedideliais lakšteliais, tad yra galimybė, jog vanduo tekės po jais per siūles. O kadangi kietas paklotas negali atlikti hidroizoliacijos funkcijos ir gali būti pažeistas dėl ant jos atsiradusios drėgmės, jis turi būti apsaugotas. Rekomenduojame dengti visą stogo paviršių, tačiau kai kuriais atvejais bituminių čerpelių gamintojai leidžia kloti tik stogo šlaitų perimetrą (išilgai vėjalenčių, kraigo, laštakio zonos, sąlajose, palei sienas. Tačiau tokią technologiją skatina ekonomiškumas, o ne būtinybė. Todėl, jei norite patikimo ir efektyvaus stogo, tuomet hidroizoliacinį paklotą reikėtų kloti per visą stogo paviršių. Paklotas yra dviejų tipų: bitumo arba poliesterio pagrindu. Sunku pasakyti, kuris yra geresnis, nes abu puikiai atlieka savo savybes ir kainuoja maždaug tiek pat.
Juosta stogo lūžiui ir sąlajoms. Dviejų stogo šlaitų vertikalus susijungimas vadinamas sąlaja, kuria paprastai teka didelis vandens kiekis ir netinkamas šio mazgo įrengimas lengvai gali sukelti pratekėjimą. Papildomai stogo lūžio hidroizoliacijai naudojama speciali sustiprinta bitumo juosta, pvz.: Pintari. Viršutinis jos sluoksnis padengtas bazalto danga, panašiai kaip bituminės čerpelės. Granulės apsaugo bitumą nuo ultravioletinių spindulių ir suteikia medžiagai spalvą. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad juostos pagrindas yra poliesteris, kuris yra linkęs temptis. Tai apsaugo ją nuo įtrūkimų išilgai šlaitų sandūros dėl medienos šiluminio plėtimosi ir menkiausių šlaitų dydžio pokyčių. Sąlaja yra vieta, kur negalima įkalti vinių, todėl juostos šonus reikia kruopščiai priklijuoti prie hidroizoliacinio pakloto.
Skardos lankstiniai. Vėjalentės montuojamos palei šlaitų kraštus išilgai frontonų. Jos vaidmuo yra apsaugoti stogo kraštą nuo sušlapimo ir uždengti visas stogo dangos dalis. Tai ne tik estetiškas stogo ir fasado apjungimas, bet ir OSB plokštės, gegnių, šiltinimo sluoksnio apsauga nuo drėgmės. Skardinis laštakis montuojamas po bituminėmis čerpelėmis palei apatinį šlaito kraštą (išilgai stogo karnizo). Jis apsaugo OSB galą nuo sušlapimo, neleidžia medžiui išsipūsti, o vandens tekėjimą nuo stogo nukreipia į lataką, tuo pačiu apsaugant ir fasadą.
• Bituminėms čerpėms ir OSB (ar kitokiam ištisiniam paklotui) montuoti naudojamos specialios cinkuotos stogo dangos vinys su plačia galvute ir įpjovomis. Dėka apsauginio cinko sluoksnio, vinys nėra veikiamas korozijos. Plati galvutė patikimai prispaudžia bitumines čerpeles jų nepramušant (jei vinis įkalta teisingai). O rievės prilaiko vinį vietoje, neleidžiant jam atsilaisvinti ir atsiplėšti nuo pakloto dėl nuolatinio temperatūros plėtimosi. Vinių ilgis turi būti didesnis nei bendras ištisinio ir hidroizoliacinio pakloto storis pridėjus kelių čerpelių sluoksnių persidengimą. Vinies smaigalys turi pralįsti kiaurai per visus sluoksnius, kad apsaugoti vinį nuo išstūmimo, kai plokštė prisotinta drėgmės. Galvutė privalo būti apsaugota ir uždengta sekančiu bituminių čerpelių ar pakloto sluoksniu. Jei stogo dangos vinių galai saugumo sumetimais negali išsikišti po stogo apvalkalu (žaidimų aikštelių konstrukcijos, prieangiai ir pan.), stogo čerpėms montuoti galima naudoti atitinkamo ilgio varžtus plokščiomis ir plačiomis galvutėmis.
Bituminiai klijai (mastika) turi būti naudojami ant bet kurio bituminių čerpelių stogo. Jie naudojamas ten, kur būtina užtikrinti patikimą čerpelių prigludimą prie paviršiaus, kad po juo nepatektų vanduo. Tai yra, kur bituminės čerpelės tvirtinamos prie skardos lankstinių, taip pat hidorizoliacinio pakloto išilginės siūlės, sąlajos, plastikiniai ventiliacijos elementai, bet kurie stogą kertantys ventiliaciniai kaminai, vėdinimo kanalai, kaminai, antenos, stogo – sienos jungtys ir visi kiti praėjimo elementai. Mastika turi būti tepama kuo plonesniu sluoksniu (pavyzdžiui, mentele). Jei užtepsite per daug klijų, jie gali nutekėti ir palikti dėmes ant stogo.
Kraigo / karnizo juostos. Kraigai ir karnizai yra labiausiai pažeidžiamos bet kurio stogo dalys. Būtent jie patiria didelę vėjo apkrovą, taip pat lietaus ir sniego įtaką. Karnizo juostų paskirtis – paslėpti hidroizoliacinį paklotą, kad stogo apačia būtų vienodos spalvos kaip ir likusi danga. Kraigo juostos skirtos apipavidalinti stogo keterą. Ekonomiškos čerpelės dažnu atveju neturi šių priedų, tad karnizo juosta yra padaroma nukerpant karpytus čerpelių galus ir gaunama tiesi juosta, kuria pradedama pirma eilė. O kraigui uždengti naudojami skersai sukarpyti čerpelių lapai.
Vėdinimo elementai įrengiami ant apšiltintų stogų po bituminėmis čerpėmis. Bet koks stogo „sumuštinis“ su izoliacija turi turėti oro tarpą po ištisiniu paklotu, kad būtų galima įrengti oro patekimo ir išleidimo tarpą po stogo danga. Ventiliacinio tarpo pagalba paklotas vėdinamas, kad būtų palaikoma optimali drėgmė. Yra dviejų tipų aeratoriai, taškiniai ir kraigo. Taškinis aeratorius veikia iki 50 kvadratinių metrų stogo plote ir sumontuojami šlaite. Kraigo ventiliaciniai elementai montuojami išilgai viso kraigo. Nors taškiniai aeratoriai yra pigesni, kraiginiai aeratoriai vis tiek dirba efektyviau. Taškiniai aeratoriai gaminami skirtingų spalvų (juoda, ruda, raudona, pilka, žalia, terakotos), o kraiginiai aeratoriai yra uždengiami kraigo čerpelėmis, todėl jie visada yra juodi.

Ar galima montuoti naują bituminę dangą virš senosios?

Kai prireikia stogo rekonstrukcijos jau esamai bituminių čerpelių dangai, dažnai kyla klausimų, ar reikia nuimti seną dangą, ar galima sutaupyti ir ant senos montuoti naują.

Dengti nenuimant senosios dangos galima, jeigu yra išlaikomos tokios sąlygos:
• Stogo karkasas geros būklės, yra įrengtas ventiliacinis tarpas po ištisiniu paklotu.
• Po esama stogo danga yra uždėtas hidroizoliacinis paklotas ir stogo nuolydis yra ne mažesnis kaip 12°.
• Jei po bituminėmis čerpelėmis hidroizoliacinio pakloto nėra, stogo nuolydis turi būti ne mažesnis kaip 18°.

Jeigu visos sąlygos atitinka, pasirinkite ilgas vinis, kad perkaltos išlįstų per ištisinį paklotą. Naujų čerpelių eilė turi dengti senųjų čerpelių sujungimus. Išlyginkite senųjų vinių įspaudus ir iškilimus. Tik gerai išlygintas pagrindas nulems tvarkingą vaizdą.

Kad galutinis rezultatas džiugintų, reikės skirti laiko ir atidžiai dirbti. Bet kuriuo atveju, klojant naują dangą ant senosios, sutaupysite darbo laiko ir lėšų medžiagoms.