Visos prekės ▼
Prekių krepšelis
Krepšelis tuščias.

Išsirinkę prekę, spauskite mygtuką
"Į krepšelį"
Pirkite išsimokėtinai
Jūsų pasirinktų prekių pirkimas išsimokėtinai:
Klientų atsiliepimai
Viskas kaip ir OK. Pirkome nelabai daug. Išsamios kainų analizės nedariau, bet pažiūrėjęs keliose kitose vietose, nusprendžiau, kad čia kainos "labiausiai draugiškos pirkėjui". B...
2023.08.12 | Vladas 5
Dėkinga už gautą informaciją užsakant prekę, konkretumą ir bendravimą - Mariui ir visiems kitiems. Geros kloties Jums!!!
2023.08.09 | Stasė. Švenčionys 5
Greitai ir patogiai.Sėkmės kolektyvui.
2023.08.08 | Vidas 5
Puikus aptarnavimas!
2023.07.21 | Antanas 5
Viskas puikiai, užsakymas įvykdytas greitai ir gerai.
2023.07.21 | Algirdas, Vilnius 5
Jūsų pinigų saugumas

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje LYDERIAI 2018-2020

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje 2011-2020

ABALT BALTIC BUSINES MASTERS 2020 sertifikatas

Jūsų sumokėtų pinigų saugumas. Daugiau >>

Lietvamzdžiai, latakai

Lietvamzdžiai, latakai
Pasirinkite METALINĘ lietaus nuvedimo sistemą:
Pasirinkite PLASTIKINĘ lietaus nuvedimo sistemą:
Specialistas pataria

Lietvamzdžiai, latakai

Dažniausiai naudojami apvalūs plieniniai arba plastikiniai lietvamzdžiai, latakai. Plastikinių lietvamzdžių mažesnis spalvų pasirinkimas. Plieniniai brangesni, platesnė jų spalvų gama.
Plieniniai lietvamzdžiai, latakai - gaminami dažniausiai iš 0,6 mm plieno skardos (Budmat, Ruukki) yra atsparūs atmosferos temperatūrų svyravimams. Pural, Prelaq polimerinis sluoksnis (storis 35-50 mk), dengiantis skardą iš abiejų pusių, apsaugo plieną nuo korozijos. Plieninėms sistemoms reikia daugiau priežiūros. Garantija priklauso nuo gamintojo - Budmat Flamingo suteikia garantija 30 metų, Ruukki suteikia 20 metų techninių savybių garantiją.
Plastikiniai lietvamzdžiai, latakai - jie pigesni, plastikines sistemas ypač lengva montuoti. Kokybiški plastikiniai lietvamzdžiai (Wavin Kanion) gaminami iš ypač atsparios plastmasės, jie išlaiko aukštas bei žemas temperatūras ir didelius sniego bei ledo krūvius. Plastikinė sistema nerūdija. Techninių savybių garantija, priklausomai nuo gamintojo, dažniausiai 10 metų. Plastikinė lietaus nuvedimo sistema ilgiau estetiškai atrodys išlieta iš vientisos spalvotos masės, o ne dažyta ar apklijuota plėvele - nes pažeidus dažytą plastiką – matysis baltos žymės.
Renkantis lietvamzdžių ir latakų sistemą labai svarbu, kad ji būtų ne tik mažai blunkanti ir norimos spalvos, bet ir ilgaamžė, tvirta, atspari neigiamoms oro sąlygoms (žema temperatūra, ledo, sniego apkrovos, neįtrūkti dėl šalčio, saulės ultravioletinių spindulių ir atspari druskingam rūkui pajūrio zonose). Labai aktualu didelis sistemos našumas, t.y. ji turi būtų maksimaliai efektyvi net ir labai stiprios liūties metu. Lietuvoje skaičiuojamas maksimalus kritulių intensyvumas yra 75 mm/val.
Sistema turi būti sandari, tad svarbu atkreipti dėmesį į jos montavimo būdą. Jei sistema yra surenkama, tai latako temperatūrinio plėtimosi pasekmių padeda išvengti latako jungtys, o jei klijuojama – reikalingos kompensacinės nuolajos arba jungtys.
Temperatūrinio plėtimo reikšmės skirtingoms medžiagoms (milimetrais latako metrui, kai temperatūros pokytis 1°C):
Plastikas - 0.070 mm/m 1°C, Cinkuotas plienas - 0.012 mm/m 1°C.
Pavyzdys: prie 30°C plastikas plėsis 30 x 0,07 mm = 2,1 mm/m, metalas plėsis 30 x 0,012 mm = 0,36 mm/m.

Lietaus nuvedimo sistemos. Statybos techninis reglamentas

Ištrauka iš STR 2.05.02:2008 Statinių konstrukcijos. Stogai.
62. Lietaus nuvedimo sistemos nuvedimo nuo šlaitinių stogų reikalavimai:
62.1. lietvamzdžiai nuo sienos turi būti atitraukti ne mažiau kaip 20 mm. Neleidžiama lietvamzdžių įrengti išorės sienų uždarose nišose;
62.2. atstumas tarp lietvamzdžių turi būti pagrįstas skaičiavimais, bet ne didesnis kaip 13 m;
62.3. lietvamzdžių ir stogo latakų skerspjūvio plotas turi būti pagrįsti skaičiavimais. Vienam m² stogo tenkantis lietvamzdžių ar latakų skersmuo turi būti ne mažesnis kaip 1,5 cm²;
62.4. lietvamzdžių dalys tarpusavyje turi būti patikimai sujungtos;
62.5. prie sienos lietvamzdžiai turi būti tvirtinami ne didesniu kaip 2 m intervalu;
62.6. pakabinami stogo latakai turi būti pritvirtinti ne didesniais kaip 900 mm atstumais, o nuosvyrieji latakai turi būti pritvirtinti ne mažesniais kaip 700 mm atstumais;
62.7. visas nutekantis nuo stogo vanduo turi patekti į įrengtą stogo lataką. Stogo latakai turi būti pritvirtinti ir įrengti taip, kad slinkdamas nuo stogo sniegas šių latakų nesulaužytų. Stogo latako išorinis kraštas turi būti ne žemiau kaip 25 mm nuo stogo plokštumos tęsinio;
62.8. pakabinamų latakų nuolydis turi būti ne mažesnis kaip 0,28 °, o nuosvyriųjų – ne mažesnis kaip 2,9 °;
62.9. įrengiant latakus, būtina įvertinti galimas jų deformacijas ir, esant reikalui, įrengti paslankius kompensatorius;

Latakų, lietvamzdžių priežiūra ir eksploatacija

Kasmet patikrinkite sumontuotos lietaus nuvedimo sistemos būklę. Esant reikalui, ją išvalykite ir išplaukite vandeniu. Reguliariai nuo stogo šalinkite nukritusius lapus ir šakeles, neleisdami jiems patekti į lietaus nuvedimo sistemą. Reguliariai prižiūrėdami, turėsite puikią ir nepriekaištingai veikiančią lietaus vandens nuvedimo sistemą.

Lietaus vanduo – ne tik daržams laistyti

Lietaus vanduo galėtų patenkinti kone pusę žmogaus poreikių. Jis tinka ir skalbyklei, ir tualetui. Vis dėlto panaudoti lietaus vandens lietuviai dar neišmoko. Manoma, kad jis tinkamas tik daržams laistyti. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG valda” skelbia, kad prie jos statomo daugiabučio namo sostinės Antakalnio rajone įrengta lietaus vandens surinkimo ir laistymo sistema. Tai pirmas toks projektas daugiabučiame name mūsų šalyje. Po žeme bus įrengtos 6,5 kub. m lietaus vandens talpyklos. Šiuo vandeniu bus laistomos žaliosios zonos. Tai gyventojams turėtų padėti sutaupyti apie 10 tūkst. litų per metus. „Kai Lietuvoje tiekiamo geriamojo vandens kainos tokios mažos, nėra paskatų jį taupyti ir ieškoti alternatyvių sprendimų. Todėl lietaus vandenį žmonės naudoja tik daržuose.
Įtaką daro ekomada. Specialistai pastebi, kad vis daugiau gyventojų statydami individualius namus įsirengia ir lietaus vandens kaupimo sistemą. Kiek teko girdėti, iš mūsų įrangą perkantys statytojai lyg ir ketina įrengti porą namų, kur lietaus vanduo bus naudojamas ir buityje. Bet tai prabangūs namai, kurių savininkai, matyt, gali sau tai leisti dėl įvaizdžio. Norint tokį vandenį naudoti buityje, reikia specialaus įrenginio, kuris perjungtų vandens tiekimą, kai, pavyzdžiui, pasibaigia lietaus vanduo. Be to, įrengiant sistemą reikia užtikrinti, kad geriamasis ir lietaus vanduo nesimaišys.
Paprastą lietaus surinkimo įrangą sudaro speciali talpykla, kuri užkasama po žeme. Į ją nutiesiami kanalai nuo lietvamzdžių. Talpyklos gaminamos iš šviesos nepraleidžiančio plastiko, kad neaugtų dumbliai. Jeigu vanduo naudojamas dažnai, jis neužsistovi, keičiasi ir negenda. Sąnašas iš talpyklos užtenka išvalyti kartą per metus. Galima įrengti ir antžeminę talpyklą, bet ji bus mažesnė. Po žeme galima užkasti ne vieną, o kelias talpyklas ir taip surinkti daugiau lietaus vandens. Kai kurios talpyklos yra sustiprintos – jos skirtos įrengti, pavyzdžiui, po įvažiavimu į garažą. Taip pat reikalingas filtras, kuris pašalina iš vandens sąnašas, ir siurblys. Visa kita – įprasta laistymo sistema.
Kokybė – geresnė. Norint lietaus vandenį naudoti ne tik vejai laistyti, bet ir buityje, viskas yra šiek tiek sudėtingiau. Geriausia tokią sistemą įrengti dar tuomet, kai namas statomas, nes pastate reikia dviejų lygiagrečių vandens tiekimo sistemų – geriamajam ir lietaus vandeniui. Vanduo negali susimaišyti. Lietuvoje nėra tradicijų, o santechnikai nenori vargintis ir niekada nepasiūlo tokios alternatyvos. Vis dėlto reikia nutiesti papildomų vamzdžių, iš anksto numatyti, kur kokie prietaisai bus. Tai – papildomos išlaidos. Namų ruošoje šis vanduo gali būti naudojamas tualete, skalbti, grindims, automobiliams plauti, indaplovėms ir netgi duše. Vokietijos specialistai apskaičiavo, kad tai sudaro pusę žmogaus vandens poreikių.
Žmonės galbūt nerimauja, kad lietaus vanduo nešvarus. O kodėl jis gali būti nešvarus? Šis vanduo kaip tik turi privalumų. Jis yra minkštas – labiau tinka skalbti, plauti, naudoti tualete, nes jame nėra kalkių – prietaisai neužsiteršia, reikia mažiau skalbiklių. Tokį vandenį užtenka filtruoti įprastu filtru, kurį daugelis gyventojų naudoja šalinti iš vandens geležies nuosėdas. Tyrimai rodo, kad lietaus vanduo Lietuvoje yra gana švarus – neturime labai didelių gamyklų, kurios smarkiai terštų aplinką. Įrangos gamintojai įspėja, jog lietaus vandens negalima rinkti nuo asbestcementinių (seno šiferio) stogų ir bituminių dangų. Taip pat būtina atsižvelgti, ar netoliese nėra orą teršiančių gamyklų.
Kaip tai padaryti? Vidutiniam 6–13 arų apželdintam sklypui efektyviai laistyti reikėtų įrengti 3–5 kubinių metrų vandens talpyklas. Preliminariai reikėtų skaičiuoti, kad įranga ir montavimas kainuos 1000 litų kubiniam metrui. Kita vertus, kuo didesnės talpyklos, tuo kaina mažesnė. Kuo daugiau vandens sunaudojama, tuo greičiau atsiperka įranga įvertinus tiekiamo geriamojo vandens kainą. Paprasčiausias ir pigiausias būdas, kurio vienintelis trūkumas – estetika, įsigyti plastikinę arba plieninę, geriausia – šviesos nepraleidžiančią talpyklą ir įrengti ant nedidelės pakylos šalia namo ar ūkinio pastato. Į talpyklą lietvamzdžiu subėgtų vanduo nuo stogo. Jeigu talpykla bus pakelta, laistant net nereikės siurblio.

Šaltinis www.lrytas.lt, 2011-09-12