Visos prekės ▼
Prekių krepšelis
Krepšelis tuščias.

Išsirinkę prekę, spauskite mygtuką
"Į krepšelį"
Pirkite išsimokėtinai
Jūsų pasirinktų prekių pirkimas išsimokėtinai:
Klientų atsiliepimai
Viskas kaip ir OK. Pirkome nelabai daug. Išsamios kainų analizės nedariau, bet pažiūrėjęs keliose kitose vietose, nusprendžiau, kad čia kainos "labiausiai draugiškos pirkėjui". B...
2023.08.12 | Vladas 5
Dėkinga už gautą informaciją užsakant prekę, konkretumą ir bendravimą - Mariui ir visiems kitiems. Geros kloties Jums!!!
2023.08.09 | Stasė. Švenčionys 5
Greitai ir patogiai.Sėkmės kolektyvui.
2023.08.08 | Vidas 5
Puikus aptarnavimas!
2023.07.21 | Antanas 5
Viskas puikiai, užsakymas įvykdytas greitai ir gerai.
2023.07.21 | Algirdas, Vilnius 5
Jūsų pinigų saugumas

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje LYDERIAI 2018-2020

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje 2011-2020

ABALT BALTIC BUSINES MASTERS 2020 sertifikatas

Jūsų sumokėtų pinigų saugumas. Daugiau >>

Schiedel Rondo Plus

Schiedel Rondo Plus
Pasirinkite Schiedel Rondo Plus skersmenį:
Specialistas pataria

Kaminas Schiedel Rondo Plus

Kaminas Schiedel Rondo Plus – tai trisluoksnė modulinė kaminų sistema. Schiedel Rondo Plus sudaro aukščiausios rūšies 100% rūgštims atspari keramika, kuri išdegama aukštesnėje nei 1200 °C temperatūroje. Išorinę dalį sudaro palengvinto betono blokeliai su armavimo kanalais. Izoliacinė medžiaga – tai aukščiausios kokybės karščiui atspari mineralinė vata. Kaminas Schiedel Rondo Plus komplektuojamas su visais būtinais priedais, kad jį būtų paprasta surinkti ir funkcionalu eksploatuoti.

Tai universali ir ypatingai naudinga kaminų sistema. Pritaikyta kietajam, skystajam kurui, dujoms, žemoms ir aukštoms išmetamųjų dujų temperatūroms. Turi Berlyno bei Varšuvos statybos institutų, kaip kaminų atsparių drėgmei, leidimą naudoti statybose.
Ypatingos savybės:
* sistema tinkama išmetamųjų dujų temperatūroms nuo 80°C iki 400°C;
* atspari kondensato poveikiui;
* atspari suodžių gaisrui;
* diametro įvairovė nuo 12 cm iki 50 cm;
* dujų šalinimas per aukštos kokybės šamotinės keramikos vamzdį;
* atspari korozijai;
* aukštas atsparumas rūgštims;
* atspari drėgmei;
* atspari ugniai 60 min.;
* keraminis vamzdis paženklintas CE pagal standartą EN-1457.

Izoliuotas kaminas Schiedel Rondo Plus su ventiliacija yra montuojamas iš serijinių gamyklinių elementų, tiksliai tinkančių vienas kitam.
Kamino keraminis vamzdis. Apvalus vidinis vamzdis yra gaminamas iš aukštos rūšies nedegios šamotinės keramikos. Jo savybės atitinka kaminų technikos reikalavimus.
Geriausios produkto savybės. Vidinis keraminis vamzdis pasižymi dideliu atsparumu temperatūroms ir jos pokyčiams. Yra sandarus ir nepaprastai atsparus rūgštims. Vamzdžio apšildoma masė - labai maža.
Mineralinė vata. Vata tolygiai priglunda prie vidinio vamzdžio, užtikrindama puikią kamino šiluminę izoliaciją. Idealus pritaikymas prie kamino. Mineralinės vatos dydis ir forma yra pritaikyti izoliuotam Schiedel Rondo Plus kaminui su ventiliacija. Ypatingos profiliuotos formos dėka Schiedel mineralinė vata tiksliai priglunda prie apvalaus vidinio vamzdžio paviršiaus.
Išorinis blokelis. Blokelis yra pagamintas iš lengvojo betono. Jis padeda išcentruoti vidinį vamzdį ir izoliacinį sluoksnį. Kanalai blokelio kampuose leidžia ventiliuoti mineralinę vatą.
Ypatingos medžiagos savybės. Maža žaliavos masė garantuoja nesudėtingą montavimą. Išorinis blokelis gali būti naudojamas kaip sienos statybinis elementas, kuris gali būti aptinkuotas.
Sistemos papildoma įranga. Izoliuotas kaminas Schiedel Rondo Plus su ventiliacija turi papildomus įrangos elementus, kurie užtikrina pagrindinių elementų pritaikymą bei greitą jų montavimą.
Greita statyba komplektacijos dėka. Smulkūs įrangos elementai, būtini kamino statybai, yra pagrindiniame prekės pakete.
Paprastas kamino montavimas. Montavimas yra paprastas ir greitas.
Saugumas tobulos konstrukcijos dėka. Gerai apgalvota konstrukcija su idealiai vienas kitam tinkančiais elementais (vidinis vamzdis, mineralinė vata, išorinis blokelis) užtikrina nepriekaištingą ir saugų kamino funkcionavimą.
Katilų su žemom išmetamųjų dujų temperatūrom prijungimo galimybė. Tobula kamino šiluminė izoliacija ir mineralinės vatos ventiliacija sudaro galimybę pajungti katilus su žemom išmetamųjų dujų temperatūrom (80°-500°C). Katilai gali efektyviai funkcionuoti nepažeisdami kamino.
Kamino užbaigimo būdai. Egzistuoja daugybė kamino užbaigimo būdų: apmūrijimas klinkeriu, klinkerinėm plytelėm, apskardinimas bei aptinkavimas.

Naujausi modulinės kaminų sistemos Schiedel Rondo Plus sprendimai

Šiuolaikinė statyba atveria naujų galimybių optimizuoti šildymo išlaidas ir pasitelkti alternatyvius energijos šaltinius. Didelio energinio efektyvumo namai susilaukia vis daugiau teigiamų vertinimų tiek iš statybos specialistų, tiek iš gyventojų. Tokiuose namuose vėdinimo ir šildymo sistemos ypač svarbios, nes būtent nuo jų priklauso vidaus patalpų mikroklimatas ir energinis efektyvumas. Vienas Europos kaminų gamintojų lyderių – Schiedel – siūlo naujus sprendimus, suteikiančius galimybę naudoti šildymo sistemas efektyviau ir saugiau. Moduliniai kaminai Schiedel atveria duris papildomoms moderniausioms šildymo sistemoms. 2011 metais Schiedel Lietuvos rinkai pasiūlė gerokai patobulintą blokelių sistemą Schiedel Thermosplit, leidžiančią dar efektyviau sumažinti gyvenamųjų patalpų šilumos nuostolius ir jas apšildyti gerokai taupiau.
Kaminas Schiedel Rondo Plus Thermosplit – itin efektyviai taupo šilumą. Thermosplit – tai naujas modulinis sistemos Rondo Plus blokelis, į kurį papildomai įterptas specialus sandarinamasis sluoksnis. Jis pakeičia bloko šiluminį laidumą taip, kad gyvenamųjų patalpų šilumos nuostoliai sumažėja iki minimumo. Šis blokelis montuojamas kamino dalyje, esančioje stogo konstrukcijos lygyje, arba perdangose tarp šiltų ir šaltų zonų (pavyzdžiui, rūsio).
Norint sumažinti šalčio tilto efektą kamine, paprastai pakanka vieno Thermosplit blokelio visai kamino sistemai. Blokelis Thermosplit montuojamas į šiltinamąjį stogo konstrukcijos sluoksnį. Ten įmontuotas horizontalus sandarinamasis sluoksnis padės neišeiti šilumai per kamino konstrukciją. Tais atvejais, kai antras aukštas nepašiltintas arba stogas sutapdintas, rekomenduojama blokelį Thermosplit įrengti ir apšiltintos perdangos konstrukcijoje. Be to, Schiedel Rondo Plus Thermosplit idealiai tinka, kai reikia gyvenamąsias patalpas atskirti nuo šalto rūsio. Thermosplit paprasta ir greita įrengti – blokelis mūrijamas taip pat, kaip įprastas blokelis Rondo Plus. Nereikia papildomų medžiagų ar papildomų montavimo veiksmų. Darant apdailą, tinka įprastos priemonės.

Ką reiškia kamino CE ženklinimas?

* T temperatūros klasė, atitinkamai 200/450/600 ºC;
* N1, P1 slėgio klasė, šiuo atveju N1 – žemas slėgis, o P1 – aukštas slėgis (P1 ≤ 200 Pa);
* D, W darbo aplinka, šiuo atveju D – sausa, o W – drėgna.

Kamino atsparumo korozijai klasė
1 - dujos; 2 - dujos ir skystasis kuras; 3 - dujos, skystasis ir kietasis kuras.

Metalinių kaminų sistema
V1 - dujos; V2 - dujos ir skystasis kuras; V3 - dujos, skystasis ir kietasis kuras.

L50050 vidinės dūmtraukio medžiagos ypatybės (50 – 1, 4404/316L plieno rūšis, 0,50 – dūmtraukio sienelės storis – 0,5 mm);

G25 raidė G reiškia, kad buvo tikrinamas dūmtraukio sistemos atsparumas suodžių degimui, skaičius nurodo minimalų atstumą (milimetrais) tarp dūmtraukio ir degančios medžiagos;
O00 dūmtraukio sistema atspari suodžių užsidegimui (užsiliepsnojimui), tačiau nėra tikrinta, nes naudojant drėgnomis sąlygomis suodžių užsidegimo rizikos nėra. Todėl atstumas iki degios medžiagos yra 0 milimetrų.

Pavyzdžiui, ant Kamino „Prima Plus“ etiketės nurodytas ženklinimas CE: EN 1856–2: T600 N1 W V2 L50060 G. Jį reikėtų šifruoti taip:
EN 1856–2 EN – metalinių dūmtraukių standartas;
T600 temperatūros klasė, šiuo atveju – 600 ºC;
N1 slėgio klasė, šiuo atveju – žemas slėgis;
W darbo aplinka, šiuo atveju – drėgna;
V2 atsparumo korozijai klasė, atitinkanti taikomo šildymo rūšį. V2 – šildymas dujomis ir skystuoju kuru;
L50060 vidinės dūmtraukio medžiagos ypatybės (50 – plieno rūšis 1,4404/316L, 060 – vamzdžio sienelių storis – 0,6 mm;
G atsparumo suodžių degimui klasė.

Montuojant kaminą, būtina atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas, pavyzdžiui, į gamintojo nurodytą saugų atstumą iki degių medžiagų. Kiekvienai kaminų rūšiai taikomas skirtingas atstumas.

Kamino statybos rekomendacijos

Kokį kaminą pasirinkti? Dažniausiai vienai gyvenamajai patalpai užtenka kamino su vienu kaminu. Tačiau, jei planuojama kūrenti dvi skirtingo kuro rūšis, priešgaisrinės normos numato du atskirus kaminus. Šiuo atveju patartina montuoti dvigubo kamino sistemą. Pasirinkti dvigubą išorinį apvalkalą galima tuomet, jei šalia kamino planuojama įrengti ventiliacinį kanalą. Sublokuotuose namuose kiekviename bute rekomenduojame įrengti po atskirą kaminą. Taip apsaugosite kaimynines patalpas nuo dūmų ir skirtingų oro srautų judėjimo esant blogai traukai, išspręsite garso izoliacijos klausimus.
Kamino planavimas. Statant kaminą, turi būti laikomasi šių pagrindinių principų: kaminas turi būti nekintamo skerspjūvio nuo apačios iki dūmų išėjimo angos. Kitų konstrukcijų perėjimai į kaminą turi būti projektuojami ir sandarinami taip, kad dėl šiluminio kamino ir šių konstrukcijų plėtimosi jos nepažeistų vienos kitų. Visos kamino medžiagos turi būti atsparios ugniai. Turi būti užtikrinta gera kamino trauka. Išorėje esanti kamino dalis turi būti apdailinama tinku, plytomis ar skardinama.
Aukštis virš šlaitinio stogo. Kaminas Schiedel Rondo Plus virš stogo turi iškilti tiek, kad susidarytų gera trauka ir nekiltų gaisro pavojaus. Jei kaminas nuo kraigo nutolęs iki 1,5 m, tai kaminas virš kraigo turi iškilti ne mažiau kaip 0,8 m. Jei kaminas nutolęs nuo 1,5 iki 3 m, tai kamino aukštis turi būti ne žemesnis kaip stogo kraigo aukštis. Jei kaminas nuo kraigo bus nutolęs daugiau kaip 3 m, tuomet brėžiame įsivaizduojamą 10o žemyn pasvirusią liniją, kuri susikirtime su kamino ašimi ir nustato kamino aukštį. Geriausią trauką garantuoja anga, išeinanti virš stogo kraigo.
Pelenų valymo liukas ir kondensato surinkiklis. Kamino apačioje turi būti įrengtas pelenų valymo liukas. Jei naudojamas skystasis arba dujinis kuras, po valymo liuku įrengiamas kondensato surinkiklis. Pagrindas po kondensato surinkikliu turi būti tvirto betono. Prie surinkiklio galima prijungti vamzdelį kondensatui nukreipti į kanalizaciją.
Sklendė. Kaminą galima komplektuoti su sklende, skirta reguliuoti kamino trauką. Sklendė statoma perpjovus šamotinį vamzdį.
Dengiamoji plokštė ir šamotinis įdėklas. Klojant dengiamąją plokštę ant kamino, svarbu palikti oro tarpą tarp plokštės ir šamotinio vamzdžio. Tarpelis reikalingas, kad dėl šiluminio plėtimosi nesuskiltų šamotinis vamzdis. Tarpelis turi būti ne mažesnis nei 8 cm.
Kamino armavimas nepalankaus klimato regionuose. Aukštai virš stogo iškilę kaminai sutvirtinami armatūra, kuri montuojama į keturias angas, esančias išorinių blokų kampuose. Į angas dedama 10 arba 12 mm skersmens armatūra ir užpildoma skiediniu. Kaminas Schiedel Rondo Plus armuojamas 1,5 m aukščiau ir žemiau stogo linijos. Pilant skiedinį į kampines skyles, skiedinys gali nesusilaikyti skylėje, dėl šios priežasties ertmę reikia užkimšti minkštu intarpu, pvz., vata.
Paviršiaus apdirbimas. Išorinį kamino paviršių, iškilusį virš stogo, reikia sandarinti: tinkuoti, dengti skarda arba apdailinti plytomis. Kamino paviršiaus, esančio patalpose, papildomai apdoroti nebūtina, tačiau jį galima tinkuoti, glaistyti, dažyti ir pan. Jei paviršiaus apdailos nepasiseka pabaigti dėl šalčio ar kitų sąlygų, virš stogo iškilusią kamino dalį reikia apdengti plėvele arba kita aplinkos poveikiui atsparia medžiaga.
Paruošimas: medžiagos kaminui statyti turi būti sandėliuojamos statybos aikštelėje po stogu arba uždengtos. Darbo įrankiai: lygiavimo virvelė, mentelė, gulsčiukas, grąžtas su plaktuvu, diskinis pjautuvas ir vonia skiediniui. Prie kiekvieno „Schiedel“ kamino yra pateikiamas ugniai atsparus skiedinys, skirtas šamotinio įdėklo sujungimui. Dėmesio! Šio skiedinio negalima pakeisti kitu. Prieš pradedant mūryti, ant stogo pažymimi du priešingi kamino modulio kampai. Tada, pasinaudojus svambalu, ant kamino pamato nustatoma pirmojo bloko padėtis. Kamino kampai išlyginami pagal virvelę. Taip pat galima naudotis kampainiais.
Sujungimas su kuro katilu. Židinio galingumas turi atitikti šildomos patalpos šilumos poreikį. „Schiedel“ kaminai turi specialius šamotinius vamzdžius, skirtus sujungti kaminą su išleidžiamuoju židinio vamzdžiu. Montuojant labai svarbu, kad tarp šamotinio jungiamojo vamzdžio ir išorinio korpuso liktų tarpelis (užpildoma kartu komplektuojama mineraline vata), suteikiantis vietos plėtimuisi dėl šilumos. Įleidžiant židinio vamzdį į kamino angą, sandūros siūlė sandarinama karščiui atsparia virvele, užtikrinant laisvą židinio terminį judėjimą. Kamino prijungimo aukštis nuo žemės priklauso tik nuo prijungiamojo įdėklo kampo. 90 laipsnių prijungimo aukštis 1,14 – 1,16 m. Dėmesio! Kaminas turi stovėti „laisvai“, kad keičiantis temperatūrai, medžiagos turėtų vietos plėstis ir trauktis. Kamino negalima standžiai tvirtinti prie konstrukcijų: ties stogu jį reikia paremti iš keturių pusių taip, kad kaminas galėtų plėstis vertikaliai.
Kuras ir &scaroildymas. Kietasis kuras. Gyvenamuosiuose namuose dažniausiai naudojamos malkos, tačiau naudojamos ir akmens anglys bei koksas. Priešgaisrinės apsaugos departamentas rekomenduoja laikytis bendrųjų kūrenimo taisyklių: kūrenkite tik sausomis malkomis. Kol dega ugnis, iki galo neužstumkite sklendės. Neperkraukite krosnies malkomis – pildykite ją mažomis porcijomis. Nekūrenkite krosnies ištisai. Ant krosnies arba židinio dugno visuomet turi būti 20–40 mm storio pelenų/smėlio sluoksnis.
Skystasis ir dujinis kuras. Degant skystajam dujiniam kurui, dūmuose esančių dujų temperatūra yra žema, todėl jos kyla lėtai, o susidariusio kondensato kiekis – didelis. Degant 1 litrui alyvos ar mazuto, išsiskiria daugiau nei 1 litras vandens, kuris garų pavidalu turi išgaruoti per kaminą. Svarbu, kad dūmų dujos nesikondensuotų kamine. Gera „Schiedel“ kaminų izoliacija neleidžia garams kondensuotis.
Suodžių užsidegimas. Neteisingai kūrenant, ypač malkomis, kamine susirenka smalkės ir suodžiai, keliantys gaisro pavojų. Užsidegus suodžiams, nedelsdami skambinkite į priešgaisrinę tarnybą. Uždarykite visas sklendes bei traukos reguliatorius ir pabandykite užgesinti ugnį milteliniais gesintuvais per pelenų liuką, esantį apačioje. Negesinkite degančių suodžių vandeniu per kaminą – gali skilti kaminas. Užgesinus gaisrą, prieš eksploatuojant kaminą jį turi apžiūrėti gaisrininkai.
Ventiliacija. Ventiliaciją prie kamino galima įrengti dviem būdais: mūrijant šalia kamino ventiliacinius blokelius arba esant galimybei imti dvigubą kaminą ir nekomplektuoti vienos iš angų, t.y. palikti tuščią angą. Mūrijant ventiliacinius blokelius šalia kamino, juos būtina pririšti armatūra ar viela prie kamino bloko kas vieno metro aukštyje. Mūryti ventiliacinius blokus galima su tuo pačiu mūro mišiniu kaip ir kamino modulinius blokus.
Komplektavimas ir atvežimas. „Schiedel“ kaminai į statybos aikštelę gali būti tiekiami visiškai sukomplektoti arba atskiromis dalimis.