Visos prekės ▼
Prekių krepšelis
Krepšelis tuščias.

Išsirinkę prekę, spauskite mygtuką
"Į krepšelį"
Pirkite išsimokėtinai
Jūsų pasirinktų prekių pirkimas išsimokėtinai:
Klientų atsiliepimai
Viskas kaip ir OK. Pirkome nelabai daug. Išsamios kainų analizės nedariau, bet pažiūrėjęs keliose kitose vietose, nusprendžiau, kad čia kainos "labiausiai draugiškos pirkėjui". B...
2023.08.12 | Vladas 5
Dėkinga už gautą informaciją užsakant prekę, konkretumą ir bendravimą - Mariui ir visiems kitiems. Geros kloties Jums!!!
2023.08.09 | Stasė. Švenčionys 5
Greitai ir patogiai.Sėkmės kolektyvui.
2023.08.08 | Vidas 5
Puikus aptarnavimas!
2023.07.21 | Antanas 5
Viskas puikiai, užsakymas įvykdytas greitai ir gerai.
2023.07.21 | Algirdas, Vilnius 5
Jūsų pinigų saugumas

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje LYDERIAI 2018-2020

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje 2011-2020

ABALT BALTIC BUSINES MASTERS 2020 sertifikatas

Jūsų sumokėtų pinigų saugumas. Daugiau >>

Šiferis

Šiferis
Pasirinkite šiferio dangos gamintoją:
Specialistas pataria

Šiferio gamyba

Šiferis Eternit gaminamas Lietuvoje, Naujoje Akmenėje, Hatcheko mašina iš cemento, kalkakmenio, amorfinio silicio dioksido, celiuliozės, polivinilalkoholio ir vandens. Polivinilalkoholio pluoštas (PVA), pakeitęs asbestą, atlieka stiprinimo funkciją. Pluoštiniame cemente yra mikroskopiniai oro tarpai. Šie tarpai atlieka kelias naudingas funkcijas. Jie sustiprina garso ir šilumos izoliaciją. Pluoštiniame cemente esantys oro tarpai esant šalčiui užsipildo iš vandens susidariusiu ledu. Taip užtikrinama, kad dėl temperatūros svyravimų banguotų lakštų techninės savybės nepablogėtų. Sudėtinės medžiagos yra sumaišomos maišyklėje, iš kurios kaip vientisa masė keliauja ant būgno. Ant jo suformuojamas reikiamas paruoštos masės storis. Vėliau suformuota medžiagos plėvelė perkeliama ant konvejerio, kur dar kartą patikrinamas medžiagos storis. Medžiagos plėvelė supjaustoma pagal gaminamo šiferio profilio matmenis. Supjaustyti lakštai yra subanguojami banguotuvo ir sudedami ant metalinių formų - skardų, o po to patenka į brandinimo tunelį. Prieš subangavimą susidariusios atraižos siunčiamos atgal perdirbimui.
Subrandinti šiferio lakštai prieš padengimą dažais yra nuvalomi, įkaitinami iki tam tikros temperatūros. Šiferio lakšto poros prasiplečia ir į jas šepečiais įtrinami dažai. Po to lakštai yra džiovinami, kad susiformuotų pirma dažų plėvelė ir jie būtų paruošti antrajam dažymui. Antrojo dažymo metu lakštas užliejamas vientisa dažų srove. Taip sukuriamas lygus paviršius ir po džiovinimo susidaro dažų plėvelė. Tai užtikrina šiferio padengimo ilgaamžiškumą ir atsparumą.

Šiferis Cembrit gaminamas Suomijoje, Čekijoje, Lenkijoje ir Vengrijoje. Šios gamyklos specializuojasi fibrocementinių produktų gamyboje, remdamosios grupės techninėmis žiniomis, kurios grindžiamos daugiau nei 80-ies metų patirtimi. Cembrit būstinė yra Aalborge, Danijoje. Cembrit yra vienas iš pirmaujančių fibrocementinių statybinių medžiagų gamintojų, ir antras pagal dydį Europoje. Ši tarptautinė kompanija projektuoja, gamina ir tiekia gaminius stogų dangoms ir išorės bei vidaus sienų apdailos plokštes. „Cembrit Holding A/S" koncerno vardas ir įmonių pasiekimai gamybos, pardavimo ir aptarnavimo srityse, atspindi kokybę ir nepriekaištingą reputaciją. Koncerno gamybos įmonės yra įsikūrusios šešiolikoje Europos valstybių. „Cembrit Holding A/S" gamybos centrai yra Suomijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Italijoje ir Vengrijoje. O produkcijos tiekimo ir pardavimo tinklas apima visą Europą. „Cembrit" atstovybės yra Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Slovakijoje, Italijoje. Produktai, kuriuos siūlo „Cembrit", naudojami stogų ir fasadų dangoms, idealiai tinka visiems pastatų tipams. Medžiagos atitinka individualius kliento poreikius, todėl jų pritaikymo skalė labai plati: nuo gyvenamųjų ir reprezentacinių pastatų iki visuomeninės, ūkinės ir pramoninės paskirties statinių.

Šiferio (banguotų lakštų) privalumai

* Eternit Baltic šiferis (banguoti lakštai) yra nedegus. Produkciją be apsauginių PP juostelių įvertinta aukščiausioje nedegumo kategorijoje – A1. Produkcija su apsauginėmis PP juostelėmis įvertinta A2 kategorijoje.
* Nežymus trukdymas radijo bangų sklidimui. Nesukels problemų palėpėje įrengtose patalpose naudotis radiju, telefonu ar mobiliuoju internetu. Šiferis (banguoti lakštai) nekelia triukšmo krušos, liūties metu.
* Eternit Baltic šiferis yra atsparus rūgštims ir šarmams. Tai leidžia banguotus lakštus naudoti tokiose patalpose, kur gali susidaryti kitoms stogo dangoms kenksmingos dujos, pavyzdžiui, amoniakas.
* Banguoti lakštai yra nesudėtingai montuojami. Jų apdirbimui nereikalingi specialūs įrankiai ar specifinės žinios, dėl to daug stogų naudojant banguotus lakštus yra uždengti pačių šeimininkų rankomis.
* Etenit Baltic banguotų lakštų gamybos metu į aplinką neišskiriamos kenksmingos medžiagos. Lakštai gaminami iš cemento, kalkakmenio, amorfinio silicio dioksido, celiuliozės, vandens, mineralinių priemaišų ir nekenksmingo sintetinio pluošto PVA - pakeitusio asbestą.
* Lietuviški šiferio banguoti lakštai yra „kvėpuojantys“ arba difuziški. Jie lengvai praleidžia vandens garus ir orą. Tai ypatingai pagerina stogo konstrukcijos vėdinimą ir ilgaamžiškumą, nes iš jos šalinama nereikalinga drėgmė.
* Pasitikėdami savo produkcija, pagaminta naujoje gamykloje Naujoje Akmenėje, Eternit Baltic suteikia net 30 metų garantiją.

Kaip sutaupoma dengiant banguotais Eternit šiferio lakštais?

Keičiant stogo dangą reikia pergrebėstuoti stogą. Skirtingoms stogo dangoms reikalingi skirtingo storio grebėstai. Jų tankumas taip pat priklauso nuo stogo dangos rūšies. Renkantis šiferį „Baltijos banga“, grebėstus reikės dėti vos kas 75 cm. Kitoms stogo dangoms priklausomai nuo rūšies reikia grebėstuoti dvigubai tankiau – maždaug kas 35 cm. Daugumos stogo dangų montavimas reikalauja specifinių žinių ir patirties, dėl to darbus gali atlikti tik profesionalūs stogdengiai. Šiferinę stogo dangą pakeisti banguotais lakštais nėra sudėtinga.
2011-2012 m. daugiau nei 60 % pirkusių šiferį savo namams, dengėsi patys ir padedant artimiesiems. Dengimą Eternit Baltic banguotais lakštais dar labiau palengvina gamykloje nupjauti kampai ir pragręžtos skylės (tik Gotika ir Baltijos banga). Tai sumažina laiko sąnaudas ir užtikrina kokybišką stogo dangos uždengimą.

Asbestas pavojingas sveikatai

Asbestas yra plačiai paplitęs aplinkoje, tačiau pavojingas žmonėms, kai jo plaušeliai (skaidulos) patenka į aplinkos orą iš asbesto produktų.
Asbestas patenka į aplinkos orą dėl įvairių priežasčių:
• asbesto produktų (plokščių, šiferio, vamzdžių ir kt.) korozijos;
• asbesto produktų mechaninio poveikio (daužymo, smulkinimo, šlifavimo, pjaustymo);
• atliekant katilinių, šiluminių tinklų izoliacijos remontą arba renovaciją.
Asbestas yra toksiška pirmos grupės kancerogeninė medžiaga, kuri yra įtraukta i nuodingųjų medžiagų sąrašą Lietuvoje. Plaušeliai patekę į žmogaus plaučius, juose kaupiasi ilgus metus, gali sukelti sveikatos sutrikimus ir net mirtinas ligas.
Nustatyta, kad dėl asbesto Europoje kasmet miršta apie 30 000 žmonių. Asbesto plaušeliai yra labai maži ir plika akimi nematomi, jie neturi kvapo ir skonio. Netirpūs vandenyje, rūgštyse, organiniuose tirpikliuose, nedega, savaime neskyla. Tik atlikus asbesto plaušelių tyrimus, galima nustatyti taršą aplinkoje. Asbesto plaušelių koncentracijos matavimo rezultatai padeda identifikuoti labiausiai užterštas vietas, kuriose gyvena ir dirba žmonės. Dėl atsparumo cheminėms medžiagoms ir ugniai, blogo šilumos ir garso laidumo asbestas buvo plačiai naudojamas statybinių ir termoizoliacinių medžiagų gamyboje (šiferio lakštai stogams dengti, kanalizacijos kanalų vamzdžiai, termoizoliacinės medžiagos, automobilių stabdžių trinkelių įdėklai). Asbesto yra beveik visuose tarybiniu laikotarpiu statytų pastatų stoguose, katilinėse, šilumos trasose.
Šios medžiagos turintys gaminiai didesnio pavojaus visuomenės sveikatai nekelia. Jis atsiranda, kai gaminiai laužomi, ardomi ar kitaip apdorojami, ir dėl to aplinkoje pasklinda labai smulkios asbesto skaidulos. Žmogui įkvepiant jos susminga į kvėpavimo takų audinį ir sukelia vėžines ligas. Asbestas yra toksiška I kategorijos kancerogeninė medžiaga. Jo kancerogeninis poveikis žmogaus sveikatai ilgalaikis, liga gali užklupti po 20 ar net daugiau metų.
Lietuvoje asbestą ar jo turinčius gaminius uždrausta naudoti nuo 2005 metų sausio 1 dienos. Kai kurie gaminiai (pvz., automobilių stabdžių trinkelių įdėklai) jau gaminami be asbesto. Tačiau dėl plataus asbesto ankstesnio panaudojimo statiniuose ir toliau išlieka asbesto skaidulų, išsiskiriančių iš pažeistų jo turinčių gaminių, keliama rizika visuomenės sveikatai.
Asbestozė, plaučių vėžys, mezotelioma (krūtinplėvės ir pilvaplėvės vėžys), rečiau skrandžio, storosios žarnos vėžys – tai ligos, kurias sukelia asbestas. Jeigu žmogus suserga, dirbdamas su asbesto turinčiais gaminiais, liga traktuojama kaip profesinis susirgimas.
Keisdami asbesto turinčią šiferinę stogų dangą į neasbestinę, žmonės šių darbų dažnai imasi patys ir atliekų, kuriose esama asbesto, neperduoda jas tvarkančioms įmonėms, turinčioms pavojingų atliekų tvarkymo licencijas.

Kaip tvarkyti susidariusias kenksmingas atliekas?

Asbesto plaušeliai labai lengvi ir aplinkos ore gali sklandyti net keletą dienų. Šalinant asbesto turinčias medžiagas, būtina pasirūpinti dirbančių žmonių sveikata – naudoti tinkamas asmens apsaugos priemones. Norint, kad asbesto plaušelių kuo mažiau patektų į aplinką, atliekant ardymo darbus rekomenduojama naudoti specialias rišančias medžiagas.
Atliekos turi būti kuo greičiau surenkamos ir išvežamos iš darbo vietos sandariai supakuotos, su nuoroda etiketėje, kad pakuotėje yra asbesto. Sudužusios perdangos, lubų, šiferio plokštės turi būti sudrėkinamos, smulkinamos ir kraunamos į uždarus konteinerius ar kitas panašias talpas. Asbesto gaminių atliekos turi būti vežamos tik į tuos sąvartynus, kuriuose yra atskiros asbesto atliekoms šalinti skirtos aikštelės.
Asbesto atliekas draudžiama naudoti kelių tiesimui. Specialistai įspėja, kad gyventojai jokiu būdu nenaudotų šiferio dar kartą – sode, ūkinių pastatų stogams dengti ar panašiai.