Meniu
Meniu
Prekių krepšelis

Vandens filtrai

Pasirinkite gamintoją:

Specialistas pataria

Vanduo mūsų namuose

Vanduo yra viena iš svarbiausių medžiagų planetoje, jis dengia 71% Žemės paviršiaus, o žmogaus kūne gali būti net 75% visų medžiagų. Vanduo yra gyvybiškai svarbus daugeliui sričių, įskaitant žemės ūkį, mokslą, mediciną, transportą, šildymą, poilsį ir maisto perdirbimą, taip pat plovimą ir, ko gero, svarbiausia - gėrimą.

Yra keturios vandens teršalų kategorijos: fiziniai, cheminiai, biologiniai ir radiologiniai. Daugelis šių teršalų yra žmogaus sukurti, tačiau vandenyje taip pat yra natūralių, pvz.: smėlis, dumblas. Teršalai vandenyje gali būti beveik bet kas – nuo pramoninių atliekų, kurios buvo išmestos į upę, iki trąšų ir buitinių valymo priemonių. Daugeliu atvejų jų valymas apima cheminės medžiagos įvedimą į vandens tiekimą, siekiant neutralizuoti teršalus. Pavyzdžiui, į vandenį dedama chloro, kad būtų suvaldytas mikrobų skaičius, tačiau šios cheminės medžiagos gali suteikti vandeniui nepageidaujamo skonio ir kvapo.

Jeigu naudojate centralizuotai tiekiamą vandentiekio vandenį, jis jau būna apdorotas valymo įrenginiuose, kurie bus nutolę nuo Jūsų namų. Išvalytas vanduo atiteka vamzdynais, kurie yra po žeme ir daugeliu atvejų yra seni. Seni vamzdžiai, nedideli įtrūkimai juose gali lemti teršalų patekimą į Jūsų namus.

Jeigu naudojate gręžinio ar šulinio vandenį, už jo kokybę esate atsakingas pats. Dažnai tokiu atveju vanduo yra prastesnės kokybės nei vandentiekio, kadangi jis nebuvo valytas prieš patenkant į Jūsų namus.

Vandens filtrai pašalina iš vandens nepageidaujamas priemaišas, tokias kaip nuosėdos, nemalonų skonį ir kvapą, kietumą ir bakterijas, kad vanduo būtų geresnės kokybės. Mes siūlome platų filtrų ir kasečių asortimentą, kad galėtumėte išspręsti daugybę su vandens kokybe susijusių problemų.

Pirminis vandens filtravimas

Pirminiai, arba dar vadinami nuosėdų, filtrai pašalina mechaninius teršalus: smėlį, rūdis, dumblą ir kitas stambias daleles iš vandens prieš jam patenkant į tolimesnę paskirstymo ar valymo sistemą. Jie montuojami buto, namo ar komercinio paskirties pastato vandens įvado pradžioje.

Nepašalinti stambūs teršalai įstringa ir užkemša toliau sekančias filtravimo sistemas, apsunkina jų darbą. Rūdys ir dumblo dalelės suteikia vandeniui nemalonią spalvą ir kvapą, toks vanduo negali būti vartojamas. Stambios teršalų dalelės gali pažeisti vandentiekio sistemą ir prietaisus, kurių naudojimui reikalingas vanduo. Pirminiai vandens filtrai sumažina kenksmingų dalelių kiekį, apsaugo skalbimo mašinas, vandens šildytuvus, vonios sistemas nuo užsikimšimo ir korozijos. Tai padidina prietaisų ilgaamžiškumą ir sumažina priežiūros išlaidas, taip pat pagerina vandens slėgį maišytuvuose.

Vandens minkštinimas

Į Jūsų namus keliaujantis vanduo tirpdo sutiktus kalcio ir magnio mineralus. Vanduo, kuriame yra ištirpusio kalcio ir magnio, gali sudaryti drumstas dėmes arba baltas kaip kreida sankaupas. Kuo daugiau mineralinių medžiagų ištirps vandenyje, tuo labiau didės vandens kietumas. Kietas vanduo gali išsausinti odą ir plaukus, palikti nemalonias vandens nuosėdas vonioje, ant indų, taip pat gadinti vandenį šildančius prietaisus, tokius kaip skalbimo mašinos, virduliai, boileriai, lygintuvai ir t.t.

Kieto vandens požymiai:
• Kieti, prastai išskalbti skalbiniai;
• Didelis ploviklių, skalbiklių ir audinių minkštiklių poreikis;
• Daug pastangų reikalaujantis vandens nuosėdų valymas kriauklėje, vonioje ir dušo kabinoje;
• Kietų apnašų susidarymas buitiniuose prietaisuose, maišytuvuose, vamzdynuose.

Vandens minkštinimo sistemos veikia jonų mainų principu. Vanduo praeina dervų sluoksnį, kuriame kalcio ir magnio jonai pakeičiami natrio jonais, kurie neturi žalingo poveikio. Kietosios dalelės įstringa dervų sluoksnyje, kuris regeneruojamas natrio druska ir gali pradėti procesą iš naujo.

Geriamojo vandens filtravimas

Skirtingi geriamojo vandens filtrai atlieka skirtingas funkcijas. Kai kurie gali pagerinti Jūsų vandens skonį, o kiti gali filtruoti kenksmingas chemines medžiagas ar mikrobus. Nė vienas filtras negali apsaugoti nuo visų rūšių teršalų iš geriamojo vandens.

Vandenyje, kuris atiteka iki čiaupo, yra nedidelis kiekis kitų medžiagų. Kai kurios iš jų yra naudingos, pavyzdžiui: chloras padeda apsaugoti vandenį nuo mikrobų, fluoras padeda išvengti dantų ėduonies. Tačiau kitos medžiagos gali būti kenksmingos, pavyzdžiui švinas, bakterijos. Filtrai gali pašalinti iš vandens tiek geras, tiek blogas medžiagas. Atsižvelgiant į aplinkybes, filtruoti vandenį gali būti netinkama idėja.

Yra daug skirtingų filtrų tipų, todėl gali būti painu nuspręsti, ar Jums reikia vieno ar kito tipo. Daugelyje pasaulio vietų vanduo nėra saugus gerti, todėl filtravimas yra vienas iš būdų apsaugoti savo sveikatą.

Filtrų tipai:

Mechaninio filtro tikslas fiziškai pašalinti nuosėdas, nešvarumus ar bet kokias kitas daleles naudojant barjerą. Jie gali būti ir tinklelio pagrindu, kai filtruoja stambius teršalus, ir keraminiai filtrai, kurių itin sudėtinga struktūra smulkiai filtruoja ir patogeninius organizmus.

Absorbciniai, sugeriantys filtrai dažniausiai būna užpildyti medžio arba kokoso kevalo anglimi. Didelis absorbcinis granulių paviršius efektyviai sulaiko teršalus ir chemines priemaišas.

Jonų mainų filtrai fiziškai pašalina kietus mineralus pakeisdami juos kitais mineralais, sumažina kalkių nuosėdas, todėl ypač tinka vandens kaitinimo prietaisuose, pvz.: kavos aparatuose.

Atvirkštinio osmoso filtrai slėgio pagalba spaudžia vandenį per pusiau laidžią membraną šalina kietąsias daleles. Paprastai osmoso filtrai derinami kartu su kitų tipų filtrais.