Visos prekės ▼
Prekių krepšelis
Krepšelis tuščias.

Išsirinkę prekę, spauskite mygtuką
"Į krepšelį"
Pirkite išsimokėtinai
Jūsų pasirinktų prekių pirkimas išsimokėtinai:
Klientų atsiliepimai
Viskas kaip ir OK. Pirkome nelabai daug. Išsamios kainų analizės nedariau, bet pažiūrėjęs keliose kitose vietose, nusprendžiau, kad čia kainos "labiausiai draugiškos pirkėjui". B...
2023.08.12 | Vladas 5
Dėkinga už gautą informaciją užsakant prekę, konkretumą ir bendravimą - Mariui ir visiems kitiems. Geros kloties Jums!!!
2023.08.09 | Stasė. Švenčionys 5
Greitai ir patogiai.Sėkmės kolektyvui.
2023.08.08 | Vidas 5
Puikus aptarnavimas!
2023.07.21 | Antanas 5
Viskas puikiai, užsakymas įvykdytas greitai ir gerai.
2023.07.21 | Algirdas, Vilnius 5
Jūsų pinigų saugumas

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje LYDERIAI 2018-2020

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje 2011-2020

ABALT BALTIC BUSINES MASTERS 2020 sertifikatas

Jūsų sumokėtų pinigų saugumas. Daugiau >>

Recticel poliuretano plokštės

Recticel poliuretano plokštės
Pasirinkite šiltinimo tipą:
Specialistas pataria

Recticel poliuretano plokštės

Tai įspūdinga, šilumą izoliuojanti, medžiaga. Belgijos kompanija "Recticel Insulation" yra viena didžiausių kietųjų poliuretano putų – šilumą izoliuojančios medžiagos gamintojas. Recticel poliuretano plokštės, palyginti su kitomis šilumą izoliuojančiomis medžiagomis, turi patį mažiausią šilumos laidumo koeficientą, o jos kaip izoliacinės medžiagos storis atitinka visus energijos taupymo reikalavimus.
Kad būtų pasiekta reikalinga šiluminė varžą lyginant su įprastomis šiltinimo medžiagomis, naudojant Recticel poliuretano plokštes reikės apie 20-30% mažiau šiltinimo medžiagos, o tai svarbu, kai konstrukcijoje apšiltinimui skirta nedaug vietos.

Poliuretano plokštės – jų pranašumai

Poliuretano plokštės PIR/PUR – tai poliuretano arba poliizocianurato šiltinimo plokštės, kurios jau seniai populiarios išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Šiltinimo sprendimai naudojant poliuretano plokštes taip pat sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Tai kietų poliuretano putų plokštės, kurios iš abiejų pusių yra padengtos atitinkama danga, pritaikyta pagal plokštės panaudojimo sritį. Lietuvoje populiarus šiltinimo būdas poliuretano putas purškiant tiesiog ant šiltinamo paviršiaus statybvietėje, tačiau mūsų poliuretano plokštės skiriasi tuo, kad jos gaminamos idealiomis aplinkos sąlygomis (optimaliausia aplinkos ir žaliavos laikymo temperatūra, oro drėgnumas, jokių skersvėjų), taip pat idealiai sureguliuoti gamybos įrengimai, sertifikuotos ir garantuotos kokybės žaliavos, taip pat griežtai kontroliuojama jau paruošto tiekimui gaminio kokybė. Svarbu ir tai, kad visi cheminiai procesai – poliuretano žaliavos komponentų jungimosi reakcija, plėtimasis, džiūvimas, brendimas, vyksta ir baigiasi gamykloje, tad gaunate chemiškai neutralų ir saugų produktą, taip išvengiant garų, kvapų išsiskyrimo gyvenamoje aplinkoje.

Poliuretano (PUR) – poliizocianurato (PIR) plokštės – kuo jos skiriasi?

Tai iš esmės labai panašios plokštės. Ingredientai ir gamybos procesas praktiškai yra toks pats. Gamintojai, pasitelkę ilgametę patirtį, poliuretano gamybos receptūrą vis labiau tobulina pasitelkdami įvairesnius cheminius priedus, komponentų kiekių sąntykį taip modifikuodami produktą ir gaudami skirtingas gaminio sąvybes – geresnius priešgaisrinius parametrus, šilumines, matmenų stabilumo ir kitas savybes. PIR plokštėje dominuojantis komponentas yra izocianatas, PUR – poliolis.

Poliuretano PIR/PUR plokščių pranašumai

• Ypatingai pažangus šilumos laidumo koeficientas λd nuo 0,021 W/mK. Tai lemia plonesnį PIR plokštės storį, reikalingą tai pačiai varžai gauti. Pvz. Recticel Eurowall 21 plokščių λd = 0,021 W/mK. Kad gauti pasyvaus namo šilumos varžą stogui – 10 m²K/W, reiktų 21 cm storio Recticel Eurowall šiltinimo plokštės. Kad gauti tą pačią varžą su įprasta mineraline vata, kurios vidutinis λd = 0,038 W/mK, reiktų 38 cm storio vatos sluoksnio.

• Mažas vandens įgeriamumas <2%. Pagal šį rodiklį poliuretanas nusileidžia tik dar mažiau drėgmės įgeriančiam ekstruziniam poliestireniniam putplasčiui XPS. Bet palyginus su mineraline vata, putų polistirenu – PIR/PUR plokštė lenkia šias medžiagas savo savybėmis. Kai termoizoliacinė medžiaga priima daug drėgmės, jos šilumos perdavimo koeficientas suprastėja labai ženkliai, pastatuose atsiranda dideli šiluminiai nuostoliai. Dėl drėgmės termoizoliacinės medžiagos (tai itin aktualu mineralinei vatai) pasunkėja, dėl svorio deformuojasi ir susmunka, atsiranda plyšiai konstrukcijose, pati medžiaga tampa laidi išeinančiai šilumai, o užsilaikiusi drėgmė gadina pastatų konstrukcijas. PIR/PUR tuo tarpu ir toliau funkcionuoja nepraradusi savo šiluminių savybių. Svarbu tai, kad poliuretano plokštės dažniausiai yra padengtos aliuminio folija ar bitumuotu stiklo pluoštu, tad sumontavus plokštes drėgmės patekimo galimybė per šoninius paviršius praktiškai visiškai eliminuojama.

• Priešgaisrinės savybės. PIR plokštės nepalaiko degimo, jos nuo liepsnos anglėja, taip neleisdamos ugniai plisti. Nors vienintelė visiškai nedegi šiltinimo medžiaga yra mineralinė vata, bet PIR savybės konstrukcijoje beveik nenusileidžia vatai. Sutapdinto stogo konstrukcijoje atitinka Broof t1 priešgaisrinę klasę. Tad palyginus su putų polistirolu ar ekstruziniu polistirolu XPS, PIR medžiaga yra gerokai saugesnė.

• Mažas plokštės svoris. Ši savybė ypatingai aktuali stogų konstrukcijoms. PIR plokštės mažina apkrovas, tenkančias stogo atramoms. Plokštės nesukrenta, dėl mažo svorio, ilgainiui neatsiranda plyšių, konstrukcija išlieka sandari.

• Stabilūs matmenys. Gamintojas garantuoja, kad 25 metus Recticel poliuretano plokštės nekeis savybių. Tad tiek šiluminė varža, tiek ir matmenys išliks praktiškai nepakitę, turėsite tikrai kokybišką ir sandarų šiltinimo sluoksnį, kuris apsaugos jūsų namus nuo didelių šildymo išlaidų.