Visos prekės ▼
Jūsų pinigų saugumas

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje LYDERIAI 2018-2019

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje 2011-2019

Jūsų sumokėtų pinigų saugumas. Daugiau >>

Orai 2015-aisiais: prognozuojamas ankstyvas pavasaris ir itin atšiaurus ruduo

Paskelbė vaidotassvetainelt 2014-12-31 0 Komentaras(ai)

Nepaisant to, kad daryti ilgalaikių prognozių meteorologai nesiryžta, o nuspėti orus keliems mėnesiams yra ganėtinai keblu, yra tam tikrų ženklų, kuriais remiantis galima numatyti šaltą ar šiltą žiemą, ankstyvą ar vėlyvą pavasarį.

Visų pirma, meteorologai atsižvelgia į saulės aktyvumą, kuris buvo prieš kelis mėnesius, ir koks jis numatomas ateityje. Be to, klimato kaitą ir metines prognozes lemia ir seisminiai procesai bei tokie reiškiniai kaip šiltnamio efektas.

Pavyzdžiui, 2015-iesiems mokslininkai prognozuoja, kad Rusijos teritorijoje orai didesnių pokyčių neatneš, esą vidutinė temperatūra šalyje liks ganėtinai panaši į pastarųjų 20 metų, tiesa, žiemą vidutinė temperatūra gali kristi 1–2 laipsniais. Pažymima, kad žiema Rusijoje labiausia nuskriaus rytinius regionus – čia temperatūra bus ganėtinai žema, tačiau skųstis regionas neturėtų – atšiaurios žiemos čia nuolatinis palydovas. Gerokai labiau nudžiugs vakarinės Rusijos dalies gyventojai. Dėl tam tikrų klimato pokyčių žiema bus šiltesnė nei įprasta.

Meteorologai prognozuoja, kad žiema Rusijoje be sniego neapsieis ir padegs praktiškai visą teritoriją, o sniego dozė taip pat garantuota ir rytinei Europos daliai, jo sulauks ir Vokietijos bei vidurinės Europos teritorijos.

Mokslininkai spėja, kad žiema europinėje dalyje ilgai neužsitęs ir nebus tokia atšiauri kaip praėjusiais metais, tačiau laukiamas ankstyvas pavasaris neatneš vien džiugių žinių. Manoma, kad šiemet pirmieji pavasario ženklai turėtų sutapti su kalendorinio pavasario pradžia, tačiau pats metų laikas užsitęs gerokai ilgiau, nei to laukiama. Mokslininkų teigimu, šiltesnis nei įprasta kovas nudžiugins didžiąją Europos dalį, tačiau vėliau teks nusivilti. 2015-ųjų gegužės mėnuo bus ganėtinai vėsus ir lietingas, o tai mokslininkai sieja su seisminiais procesais Azijos regionuose. Apskritai, meteorologai tvirtina, kad šio regiono seismologiniai procesai ganėtinai stipriai išbalansuoja planetos klimatologinę situaciją.

Meteorologai sunkiausiai prognozuojamu periodu laiko vasaros metų laiką. 2015-ųjų birželis išliks vėsus, orų masės bus panašios į gegužės, todėl Europoje atostogauti saulės atokaitoje bus sudėtinga.

Vis dėlto liepą ir rugpjūtį į Europą užsuks tikroji šiluma – laukiama 1–3 laipsnių didesnės nei vidutinės temperatūros. Mokslininkai tokius orus sieja su dažniausiai šiuo laikotarpiu nuo Afrikos žemyno užklystančiomis karšto oro masėmis.

Tačiau, mokslininkų teigimu, nuspėti vasaros orus pastarąjį dešimtmetį tampa tikru iššūkiu, nes dėl klimato kaitos Europoje jau nieko nestebina dažnos tropinės liūtys, škvalai ar uraganiniai vėjai.

Tokias gamtos stichijas meteorologai prognozuoja ir paskutiniais vasaros mėnesiais.

Laukiančių rudens sinoptikai nenudžiugins. Prognozuojama, kad ruduo 2015-aisiais bus vėsus, žvarbus ir itin lietingas. Mokslininkai teigia, kad rudenėjantys orai Europos žemyną pasieks anksti, jau rugsėjo pradžioje užplūs vėsa. Manoma, kad vidutinė temperatūra bus 1–2 laipsniais žemesnė nei pastaruosius 15 metų. Pirmųjų šalnų kitais metais laukiama jau spalio pradžioje, taip pat rytinę Europos dalį plaus lietus.

Prognozuojama, kad pirmasis sniegas iškris taip pat anksčiau nei įprastai, kitų metų žiema sunkiausiai gali smogti Rusijos rytiniams regionams.

Mokslininkai teigia, kad ateinantys metai nebus itin prasti ūkininkams, atvirkščiai, ankstyvas pavasaris ir saulėti paskutiniai vasaros mėnesiai leis užauginti pakankamai gausų derlių.

Šaltinis: Alfa.lt

 

Taupyk savo laiką. Pirk internetu - 24 val. per parą / 7 dienas per savaitę.

Linksmų švenčių!

 

Raktiniai žodžiai: e-Stogdengiai