Visos prekės ▼
Prekių krepšelis
Krepšelis tuščias.

Išsirinkę prekę, spauskite mygtuką
"Į krepšelį"
Pirkite išsimokėtinai
Jūsų pasirinktų prekių pirkimas išsimokėtinai:
Klientų atsiliepimai
Aptarnavimas geras, pardavėjai išmano savo darbą.
2022.11.21 | Donatas 5
Nusiskundimų neturiu. Prekės pristatytos laiku ir kokybiškos.
2022.11.18 | Martynas, Kretinga 5
Perku ne pirmą kartą. Viskas visada labai puiku. Dekinga už supratimą, mandagų bendravima telefonu.
2022.10.28 | Audronė K. Kauno r. 5
Vyskas vyko aukstame lygyje. Nuo prekes uzsakymo iki jos pristatymo. Labai dekingas
2022.10.14 | Andrius Plunge 5
Man patiko apsipirkimas šioje svetainėje. Greitai sukomplektavo užsakymą, gavau aiškius nurodymus kur atsiimti. Sklandus bendravimas ir draugiškos kainos.
2022.09.28 | Rasa 5
Jūsų pinigų saugumas

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje LYDERIAI 2018-2020

e-Stogdengiai stipriausi Lietuvoje 2011-2020

ABALT BALTIC BUSINES MASTERS 2020 sertifikatas

Jūsų sumokėtų pinigų saugumas. Daugiau >>

Faraplan (Interplast)

Faraplan (Interplast)
Pasirinkite lietaus nuvedimo sistemos dydį:
Specialistas pataria

Kodėl verta rinktis Faraplan?

Interplast Faraplan 1:1 atitinka Scala Plastics sistemą - tiek spalva, tiek forma. Abi sistemas galima jungti vieną su kita.
Lietuvoje sandėliuojame tik Faraplan 125/80 dydžio sistemą, Tamsiai rudos spalvos (* panaši į RAL 8019, RR32).

Interplast Faraplan plastikinė lietaus nuvedimo sistema - tai puikus sprendimas lietaus vandens nuvedimui tiek naujuose, tiek renovuojamuose pastatuose. Faraplan plastikinė lietvamzdžių ir latakų sistema yra pakankamai universali projektuojant įvairios paskirties ir skirtingomis dangomis dengtų pastatų stogus. Kelių diametrų, skirtingų formų ir spalvų Faraplan lietvamzdžiai, latakai leidžia ją priderinti įvairiems architektūriniams sprendimams. Faraplan plastikiniai lietvamzdžiai yra atsparūs žemai temperatūrai ir didelėms ledo ir sniego apkrovoms – nėra įtrūkimų dėl šalčio. Šie lietvamzdžiai gali būti montuojami bet kokiomis sąlygomis, nėra rizikos, kad juos apgadins rūkas ar užterštas oras. Plastikiniams lietvamzdžiams būdingos savybės užtikrina jų atsparumą saulės ultravioletiniam spinduliavimui.

Lietaus nuvedimo sistemos. Kaip pasirinkti pagal stogo plotą

Lietaus nuvedimo sistema

Maksimalus stogo paviršiaus plotas, nuo kurio galima vandenį nuleisti vienu lietvamzdžiu stovinčiu latako gale, yra:
Plastikinė (pvc) lietaus nuvedimo sistema Faraplan 125/80 - max 120 m².

Lietaus nuvedimo sistema

Maksimalus stogo paviršiaus plotas, nuo kurio galima vandenį nuleisti vienu lietvamzdžiu stovinčiu latako centre (kaip "T" raidė), yra:
Plastikinė (pvc) lietaus nuvedimo sistema Faraplan 125/80 - max 160 m².

Pagrindinės montavimo taisyklės

Taisyklingas PVC Faraplan lietvamzdžių sistemos sumontavimas garantuoja tinkamą ir patikimą jos veikimą. PVC Faraplan latakų sistemos montavimas ir veikimas skiriasi nuo tradicinių latakų sistemų tuo, kad čia atsižvelgiama į sistemos elementų terminio pailgėjimo reiškinį. Tai įgyvendinama per atitinkamą fasoninių detalių konstrukciją, užtikrinančią latakų ir nutekamųjų vamzdžių ilgio pokyčių, kuriuos sukelia temperatūros svyravimai, kompensavimą. Latakuose ilgio kompensavimas pasiekiamas dėl pasislenkančio latakų sujungimo su fasoninėmis detalėmis, turinčiomis sandariklius, o nutekamuosiuose vamzdžiuose dėl montažinio tarpo, esančio vamzdžio ir vamzdinės fasoninės detalės sujungime. Be to, laikomieji elementai, tokie kaip latakų laikikliai ir vamzdžių apkabos, ne tik laiko latakus ir vamzdžius, bet ir suteikia galimybę jiems pasislinkti. Latakai po stogo nuosvyra turi būti sumontuoti taip, kad jie nepatirtų nuo stogo nuslystančio sniego apkrovos.

Jungimo būdas

Faraplan latakai jungiami su fasoninėmis detalėmis taip, kad užsikirstų, o sujungimai užsandarinami guminiais profiliais, įstatomais į latako fasoninės detalės griovelį. Toks sujungimo būdas yra paprastas montuojant ir garantuoja visišką sandarumą. Faraplan lietvamzdžių sujungimai su vamzdinėmis fasoninėmis detalėmis įrengiami kaip įmovinių tarpinių vamzdžių sujungimai be sandariklių. Aprašyti jungimo būdai suteikia galimybę kompensuoti terminius latakų sistemos elementų ilgio pokyčius.

Lietvamzdžių išdėstymas

Vandens šalinimo našumas priklauso nuo lietvamzdžių išdėstymo vietų bei skaičiaus, nes vanduo pašalinamas tuo greičiau, kuo trumpesnis atstumas yra tarp lietvamzdžių.
Lietaus nuvedimo sistemų gamintojai pateikia duomenis, kuriuose nurodytas maksimalus stogo plotas, nuo kurio galima nuleisti vandenį vienu lietvamzdžiu. Iš jų, pagal apskaičiuotą efektyvų stogo plotą matyti, kokio skersmens latakai bei nuolajų vieta yra tinkami konkrečiu atveju. Jeigu plotas, nuo kurio bus surenkamas vanduo, yra didesnis, nei norimos sistemos našumas, reikia pridėti papildomą lietvamzdžio stovą su nuolaja.
Latakų nuolydis turi būti 3 mm vienam bėginiam metrui latako ilgio. Jei atstumas tarp lietvamzdžių bus 12 m (pagal STR maks. 13 m), tai šis nuolydis bus ryškiai matomas ir gadins fasado vaizdą. Todėl rekomenduojama, kad lietvamzdžiai būtų montuojami ne rečiau kaip 12 m, o nuolydis tarp jų būtų padarytas nuo vidurio, po 6 m į kiekvieno lietvamzdžio pusę.
Ne mažiau svarbu ir teisingai įrengti lietaus vandens surinkimą drenažiniais kanalais ir jų nuvedimą į kanalizaciją. Tai padeda išvengti vandens patekimo per gruntinius vandenis į namo rūsio patalpa